Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Na ulicy Kasztanowej w Jamielniku świętowaliśmy zakończenie inwestycji

Ilustracja do informacji: Na ulicy Kasztanowej w Jamielniku świętowaliśmy zakończenie inwestycji
To już staje się niemal tradycją, że świętujemy w gminie ukończenie ważnych poczynań inwestycyjnych. Tak było w poniedziałek w Jamielniku. Przebudowana ul. Kasztanowa została oficjalnie otwarta i oddana do użytku.
 
 
 
W 2015 roku utwardzono asfaltem zjazd na drogę powiatową od strony wiaduktu, a rok później zjazd od strony Wonnej – co daje razem ok. 200 m.b. W 2017 roku gmina zrealizowała remont środkowego odcinka o długości 450 m.b. Dodatkowo wybudowano linię kablową i ustawiono 13 słupów oświetlenia ulicznego z oprawami typu LED. Całkowity koszt inwestycji wyniósł łącznie 635 tys. zł.
 
 
 
 
 
 
 
O przebiegu uroczystości
 
Wszystkich zaproszonych gości oraz mieszkańców powitała sołtys Barbara Wolff. Opowiedziała o celowości spotkania oraz podziękowała w imieniu społeczności lokalnej za ukończoną inwestycję: wójtowi, radnym i wykonawcom. Nadmieniła, że mieszkańcy ogromnie się cieszą – doczekali się wymarzonej drogi asfaltowej na ul. Kasztanowej i mają nadzieję, że powstanie jeszcze wiele takich utwardzonych ścieżek na terenie wsi.
 
Miejscowy proboszcz - ks. Marek Wróblewski poświęcił wyremontowany trakt i zaprosił zebranych do wspólnej  modlitwy o bezpieczeństwo dla jej użytkowników.
 
Gospodarz gminy - Tomasz Waruszewski opowiedział o realizacji inwestycji, a także o innych zadaniach zaplanowanych na najbliższy czas w Jamielniku. Wyraził entuzjazm dla zainicjowanej uroczystości, wieńczącej ważną, kilkuetapową inwestycję.
 
 
Jak na ceremonię otwarcia drogi przystało, nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie głos zabrali goście, m.in.: Radna Powiatu Nowomiejskiego - Barbara Grzywacz, Przewodniczący Rady Gminy – Zbigniew  Wiśniewski,  Prezes OSP w Jamielniku - Kazimierz Mikuczyński oraz przedstawiciel firmy pełniącej nadzór budowlany.
 
 
Na koniec spotkania wszyscy obecni zaproszeni zostali na poczęstunek do Pensjonatu Ranczo Sielanka. Warto wspomnieć, że  mieszkańcy ul. Kasztanowej przygotowali niespodziankę w postaci swojskich zakąsek oraz upieczonych przez panie ciast.
 
 
Foto: Elżbieta Olszta
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 31.01.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także