Gmina Nowe Miasto Lubawskie Logo: Gmina Nowe Miasto Lubawskie Natura Możliwości Ludzie

Jest podpisana umowa pomiędzy GDDKiA i wykonawcą obwodnicy

Ilustracja do informacji: Jest podpisana umowa pomiędzy GDDKiA i wykonawcą obwodnicy
Kilkakrotnie tak jak lokalne media wracaliśmy do tematu budowy długiej na 18 km obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15. Wreszcie możemy napisać o konkretach. Dokładnie 2 lutego warmińsko-mazurski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przypieczętował umowę z wykonawcą zadania - konsorcjum w składzie: Lider – Porr SA oraz Porr Bau GmbH z Austrii.
 
 
W tym ważnym wydarzeniu w Olsztynie wziął udział Minister Infrastruktury - Andrzej Adamczyk. Relacja video z uroczystego dnia dostępna tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1oefW11FlNs.
 
 
 
Wartość inwestycji  to aż 318,2 mln zł, przewidziana jest do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
 
 

 
Przypomnijmy, że obwodnica ominie Nowe Miasto Lubawskie od wschodu, przebiegać będzie przez: Bratian, Kaczek, Pacółtowo i Gwiździny. Będzie drogą klasy GP o przekroju 2+1. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj” w ciągu 34. miesięcy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Data utworzenia: 07.02.2018
  • Autor:Agata Nowicka

Zobacz także